Bieg pod choinkęPielęgniarstwo dodatkoweWykłady akademickieFA projektBaner FE

18.10.18 r. Promocja książki Jerzego M. Roszkowskiego "Zapomniane kresy"

Promocja książki  Jerzego M. Roszkowskiego "Zapomniane kresy"

Książka Jerzego M. Roszkowskiego wydana przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowy Targu opisuje wydarzenia na Spiszu i Orawie dotyczące odzyskania niepodległości przez Polskę. Wydarzenia te  były wyjątkowe i niespotykane. O tym co się wówczas działo na Spiszu i Orawie wiedział cały kraj i bardzo tym żył, uważano to za niezwykle ważne dla Polski odzyskującej niepodległość. Rozgrywały się tu losy przynależności do odradzającej się Polski terenów zamieszkałych przez ludność polską, a tym samym i przebiegu granic państwa odzyskującego niepodległość. Wydarzenia, które miały tu miejsce 100 lat temu doprowadziły do odzyskania części tych ziem dla Polski. Stan wiedzy na ten temat wśród społeczeństwa jest nikły i w wielu przypadkach zakłamany.

Publikacja przybliża i tłumaczy rolę wydarzeń sprzed 100 lat i przywraca pamięć osobom, bez których tereny Spisza i Orawy mogły nie być przyłączone do Polski. Obiektywne i fachowe spojrzenie na sprawę gwarantuje postać Jerzego M. Roszkowskiego, który jest historykiem i powyższy temat zbadał szczegółowo i dogłębnie.

Zapraszamy 18.października br. do Auli na godz. 12.00.

Oprac. Tadeusz Watycha
Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu