Casting do radiaBaner FEFunkcjonalność i estetyka

18.10.18 r. Promocja książki Jerzego M. Roszkowskiego "Zapomniane kresy"

Promocja książki  Jerzego M. Roszkowskiego "Zapomniane kresy"

Książka Jerzego M. Roszkowskiego wydana przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowy Targu opisuje wydarzenia na Spiszu i Orawie dotyczące odzyskania niepodległości przez Polskę. Wydarzenia te  były wyjątkowe i niespotykane. O tym co się wówczas działo na Spiszu i Orawie wiedział cały kraj i bardzo tym żył, uważano to za niezwykle ważne dla Polski odzyskującej niepodległość. Rozgrywały się tu losy przynależności do odradzającej się Polski terenów zamieszkałych przez ludność polską, a tym samym i przebiegu granic państwa odzyskującego niepodległość. Wydarzenia, które miały tu miejsce 100 lat temu doprowadziły do odzyskania części tych ziem dla Polski. Stan wiedzy na ten temat wśród społeczeństwa jest nikły i w wielu przypadkach zakłamany.

Publikacja przybliża i tłumaczy rolę wydarzeń sprzed 100 lat i przywraca pamięć osobom, bez których tereny Spisza i Orawy mogły nie być przyłączone do Polski. Obiektywne i fachowe spojrzenie na sprawę gwarantuje postać Jerzego M. Roszkowskiego, który jest historykiem i powyższy temat zbadał szczegółowo i dogłębnie.

Zapraszamy 18.października br. do Auli na godz. 12.00.

Oprac. Tadeusz Watycha
Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu