Baner FERekrutacja 2018kurs rysunku

Architektura z własnym stoiskiem na Targach

Studenci koła naukowego MODULOR brali udział w XXII edycji Podhalańskich Targów Budownictwa, Instalacji Wnętrz. Wraz z pomocą wykładowców przygotowali oni stoisko promujące kierunek architektury PPWSZ.

Chcąc, jak najlepiej wpisać się w temat wydarzenia "WALCZYMY O CZYSTE POWIETRZE NA PODHALU", grupa przyszłych projektantów postanowiła przygotować ekologiczny boks wystawowy, nadając drugie życie materiałom codziennego użytku, które niestety zazwyczaj lądują w pojemnikach na odpady. W ten oto sposób powstała m.in. ścianka oraz lada, zbudowane z w większości odzyskanych przez studentów papierowych tub, czy płyt OSB.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wywieszone rysunki i projekty, które przyciągnęły spojrzenie niejednego z przechodniów. Zdecydowanie wisienką na torcie naszego stoiska były meble, takie jak: fotele i leżak, skonstruowane z wcześniej wspomnianych tub, których wygodę potwierdziły tłumy zwiedzających.

Poprzez wejście w strukturę wystawową, studenci nie tylko dobrze się bawili, ale dostali możliwość nawiązania współpracy w środowisku budowlanym, co miejmy nadzieję zaowocuje w przyszłości.

Pierwszy występ na tego typu targach został zwieńczony wyróżnieniem za kreatywną prezentacje stoiska, przyznanym przez jury w drugi dzień imprezy.

Swoją obecnością ceremonię wręczenia nagród uświetniła dyrektor instytutu Nauk Technicznych dr inż. arch. Maria Ponikiewska-Arct. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez rektora naszej uczelni ks. dr hab. Stanisława Gulaka.

Tekst: Paweł Tomera

Zdjęcia A.Jędrysko, S.Bobak

Galeria zdjęć: