Wykłady akademickieBaner FE

Bieg na Dobry Początek o Puchar Dyrektora INHSIT PPWSZ w Nowym Targu

W dniu 23. października odbył się „IV Bieg na Dobry Początek”. Impreza została zorganizowana przez Instytut Nauk Humanistyczno-Społecznych i Turystyki oraz Zakład Wychowania Fizycznego i Sportu  PPWSZ w Nowym Targu. Współorganizatorem imprezy było Nadleśnictwo Nowy Targ. Impreza tradycyjnie organizowana jest w ramach inauguracji roku akademickiego. W tym roku do rywalizacji o Puchar Dyrektora INHSiT – dr. hab. Tadeusza Ambrożego, stanęło aż 140 studentów podhalańskiej uczelni. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Trasa 5 kilometrowego biegu przebiegała przez tereny Nadleśnictwa Nowy Targ w rejonach ścieżki transgranicznej. Najszybciej pokonał ją student kierunku Gospodarka Przestrzenna Artur Duda, a najszybszą studentką już po raz czwarty była Edyta Michalik.

Bieg cieszy się dużym powodzeniem dzięki organizacji. Studenci w ramach bezpłatnego startu otrzymują świetnie zabezpieczoną trasę, wspaniałą bazę Nadleśnictwa dla imprez towarzyszących, poczęstunek i nagrody.

Jak zauważa dr Paweł Gąsior „Nie ma możliwości przeprowadzenia takiej imprezy gdyby nie współpraca z przychylnymi uczelni instytucjami takimi jak Nadleśnictwo Nowy Targ, Podhalański Szpital Specjalistyczny czy Komenda Powiatowa Policji. Bardzo ważną rolę odgrywają studenci którzy wcielają się w rolę sędziów i członków obsługi zawodów. Bieg ma charakter nie tylko wydarzenia sportowego ale również integrującego społeczność akademicką z instytucjami lokalnymi”.

Zakład Wychowania Fizycznego i Sportu składa podziękowania  Nadleśnictwu Nowy Targ reprezentowanemu przez  panów  Romana Latonia i Krzysztofa Przybyłę za umożliwienie przeprowadzenia biegu i ufundowanie nagród, dyrektorowi INHSiT – dr. hab. Tadeuszowi Ambrożemu oraz prorektorowi  dr. Krzysztofowi Trochimiukowi za współpracę i czynne włączanie się w rywalizację sportową.

Podziękowanie dla firmy JANAS za kiełbasę i dla szpitala za udostepnienie karetki.

Opr. ZWFiS

Wyniki dostępne TUTAJ