Wykłady akademickieBaner FEPielęgniarstwo dodatkowe

BIEG PO ODDECH Z PODHALAŃSKĄ PAŃSTWOWĄ SZKOŁĄ ZAWODOWĄ W NOWYM TARGU

W dniu 2 września 2018r odbyła się w Zakopanem 3 edycja Biegu Po Oddech. Impreza jest organizowana cyklicznie przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Celem organizatorów było pozyskanie środków na zakup leków i sprzętów niezbędnych osobom chorym oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat mukowiscydozy.

Podczas  Biegu brało udział 700 biegaczy z całej Polski, którym los chorych na mukowiscydozę nie jest obojętny i chcą  pokazać chorym, często swoim dzieciom, przyjaciołom, pacjentom, jak również całemu społeczeństwu, że są z nimi.Uczestników biegu wspierała mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk – ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą i honorowa patronka Biegu po Oddech, która w tym roku stanęła na starcie.

Pięciokilometrowa trasa biegu wiodąca ulicami Zakopanego została wyznaczona z zachowaniem reguł ujętych w przepisach PZLA. Organizatorzy zapewnili elektroniczny pomiar czasu i profesjonalną obsługę zawodów, a także – podobnie jak w roku ubiegłym – wiele dodatkowych atrakcji.

Do grona Partnerów imprezy od początku należy PPWSZ w Nowym Targu. Również w tym  roku, wykładowcy oraz studenci z kierunku fizjoterapia (Anna Duda  oraz Zuzanna Dybczyk), służyły swoją fachową wiedzą oraz praktycznymi umiejętnościami, zabezpieczając od strony fizjoterapeutycznej imprezę.

Studentów wspierała kadra dydaktyczna INOZ z kierunku Fizjoterapia :

dr Jarosław Prusak,  dr Bartłomiej Gąsienica-Walczak ,  dr Piotr Kurzeja

oprac. dr Bartłomiej Gąsienica-Walczak