Bieg pod choinkęPielęgniarstwo dodatkoweWykłady akademickieFA projektBaner FE

Co to będzie za mecz…

Wygrany ostatnio mecz Uczelnianej Drużyny Hokeja PPWSZ Podhale Nowy Targ 9:2 ze słowacką drużyną HK SLAVIA STU Bratislava przyniósł niezwykłe emocje. Ale to było tylko preludium! W sobotę 19 grudnia o godz. 18.00 Uczelniana Drużyna Hokeja zmierzy się z akademickim zespołem moskiewskim VS MATI Aviators. Nie może Was tam zabraknąć! Zwycięstwo uczelnianej drużyny jest Naszym zwycięstwem.

Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00 w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu. Po serii zwycięskich meczów w EUHL nasi zawodnicy z niecierpliwością czekają na szansę zmierzenia się z moskiewską drużyną. Warto tam być! Możecie spodziewać się zawziętej rywalizacji i ogromnych emocji.

Uczelniana Drużyna Hokeja stanowi innowacyjny projekt edukacyjno-sportowy w naszym kraju. To bardzo korzystny program. Jego celem jest umożliwienie rozwoju osobistego i sportowego hokeistów, którzy chcą kontynuować swoją karierę oraz zdobywać wykształcenie, nie rezygnując ze swej pasji.

6 września 2015 r. w Sali Tradycji Klubu Sportowego Podhale w Nowym Targu zostało zawarte porozumienie między PPWSZ w Nowym Targu i Europejskim Uniwersyteckim Stowarzyszeniem Hokeja. Celem tego porozumienia jest propagowanie sportu wśród studentów Uczelni. Wybrano hokej, gdyż Nowy Targ słynie z tej dyscypliny.

O Uczelnianej Drużynie Hokeja PPWSZ Podhale wiemy już bardzo wiele. „Chcemy bez względu na to, z kim gramy, wyjść na lód i grać o zwycięstwo” – to słynna już maksyma trenera nowotarskiej drużyny PPWSZ. Każdy mecz naszych zawodników potwierdza słowa Andrieja Parfionowa. Uczelniana Drużyna Hokeja PPWSZ Podhale Nowy Targ liczy 27 zawodników, z czego 14 jest studentami naszej Uczelni. Hokeiści trenują na nowotarskim lodowisku. I mają już wielu wiernych kibiców.

Prawdziwym mistrzem jest trener Andriej Parfionow, któremu zawodnicy zawdzięczają swoje liczne zwycięstwa. Urodził się w Moskwie. Dyplom trenera i nauczyciela uzyskał, studiując w Instytucie Kultury Fizycznej i Sportu w Moskwie. Ma ogromne doświadczenie i talent. Pracował z kilkoma zespołami młodzieżowymi, warto wspomnieć współpracę z CSKA-2 (Moskwa) czy HK Sedertelje (Szwecja).

Trener wielokrotnie zachęcał młodych ludzi, by wstępowali do drużyny PPWSZ. Podkreślał, że Rosjanie są bardzo dobrymi zawodnikami, ale on pragnie mieć w drużynie więcej Polaków.

Czas poznać bliżej ideę EUHL - Europejska Uniwersytecka Liga Hokeja została założona nie tak dawno, bo w 2013 roku. Jej celem jest umożliwienie młodym zawodnikom łączenia edukacji i gry w hokeja. Ambicją EUHL jest zdobycie graczy do zawodowej ligi hokeja oraz doskonalenia ich umiejętności.

Uczelniana Drużyna Hokeja PPWSZ Podhale Nowy Targ i VS MATI Aviators z Moskwy posiadają ambitnych i pewnych siebie zawodników. Niestety zwycięzca może być tylko jeden. Liczymy na naszych zawodników 19 i 20 grudnia.

Musicie tutaj być! Wasza obecność na pewno zmobilizuje zawodników do większej aktywności w grze z niełatwym przeciwnikiem. Nasza Uczelnia po raz kolejny będzie dumna ze swych utalentowanych zawodników! 19 grudnia, godz. 18:00. Wstęp wolny. Mecz rewanżowy odbędzie się w niedzielę 20 grudnia o godz. 12:00. WIDZIMY SIĘ OBOWIĄZKOWO! Do zobaczenia w Miejskiej Hali Lodowej, Nowy Targ, ul. Parkowa 14.

Mecz będzie również transmitowany przez TVP Podhale:

Tekst: Justyna Jastrzębska

Zdjęcie: Robert Maurer