Legia akademickawiosnaFA projektBaner FE

Część teoretyczna pilotażowego programu „Legia Akademicka”- zakończona!

Część teoretyczna pilotażowego programu „Legia Akademicka”- zakończona!

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zakończyła część teoretyczną pilotażowego programu ochotniczego szkolenia studentów- „Legia Akademicka”. Dr hab. Stanisław Gulak, Rektor PPWSZ w Nowym Targu, 12 kwietnia 2018 roku, wręczył studentom zaświadczenie potwierdzające zaliczenie części teoretycznej szkolenia.

Dyplomem uznania za ukończenie szkolenia teoretycznego pilotażowego programu z najlepszym wynikiem wyróżnionych zostało sześciu studentów:

Pani Krystyna Czepiel- studentka fizjoterapii

Pani Łucja Warzeszak- studentka finansów i rachunkowości

Pan Emil Figura- student ratownictwa medycznego

Pan Mateusz Jurzec- student fizjoterapii

Pan Artur Marusarz-Koterba- student architektury

Pan Rafał Zawadzki- student inżynierii środowiska

JM Rektor pogratulował wszystkim wytrwałości i sukcesu jakim jest zaliczenie części teoretycznej, gdyż- jak podkreślił- wojsko to elitarna formacja, której wymaganiom nie każdy ma możliwość sprostać. Swoje gratulacje i wyrazy uznania okazał również pan Kanclerz, mgr Janusz Kurzyna, który od początku pilotował i czuwał nad sprawnym funkcjonowaniem Legii Akademickiej w PPWSZ w Nowym Targu.

Legia Akademicka to idea ochotniczego szkolenia studentów uruchomiona w 2017 roku przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego  oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Wzorem lat 2003-2008 szkolenie dzieli się na dwie części: teoretyczną, która jest realizowana w trakcie roku akademickiego oraz część praktyczną, która odbywać się będzie w jednostkach, centrach i ośrodkach wojskowych. Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nowym Targu, pan ppłk Paweł Wójcik, podkreślił korzyści jakie płyną z uczestnictwa studentów w Legii Akademickiej. Program ten ma szansę zapewnić większy dopływ młodszych wiekiem żołnierzy rezerwy, co pozwoli Siłom Zbrojnym RP odbudować rezerwy osobowe natomiast studenci biorący udział w programie mają szansę, już w trakcie trwania studiów, zdobyć szlify podoficerskie, a w przyszłości być może również i oficerskie. 

Cała społeczność akademicka PPWSZ gorąco gratuluje wszystkim, którzy ukończyli szkolenie teoretyczne i życzy dalszych sukcesów!

Oprac. i zdj. DPiW

 

Galeria zdjęć: