Legia akademickawiosnaFA projektBaner FE

IV BIEG POD CHOINKĘ I AKCJA CHARYTATYWNA „SERCE ZA SERCE” ZA NAMI!

Za sprawą współpracy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu z Nadleśnictwem Nowy Targ już po raz czwarty jedną z grudniowych sobót można było spędzić zdrowo, przyjemnie i pożytecznie – z korzyścią dla siebie i dla tych, którzy potrzebują pomocy.

15 grudnia, w mroźne przedpołudnie, na terenie obiektu edukacyjnego Nadleśnictwa w Borze Nowotarskim spotkali się biegacze, miłośnicy marszów i marszobiegów oraz amatorzy ruchu na świeżym powietrzu, aby wziąć udział w IV Biegu po(d) choinkę. Główny bieg został poprzedzony marszobiegiem, który pokonali podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Chatka" oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyk”. Następnie na starcie stanęła ponad dwudziestoosobowa grupa uczestników rekreacyjnego marszu. Dziesięć minut później do biegu ruszyło ponad 80 zawodników. Zwycięzcą został Jan Wydra, uzyskując czas 17 minut 51 sekund natomiast najszybszą kobietą była Karolina Dul z czasem  21 minut 20 sekund. O bezpieczeństwo zawodników zadbali studenci ratownictwa medycznego Podhalańskiej Uczelni działający w kole naukowym „Ratownik”. Na mecie uczestników witali Kanclerz PPWSZ mgr Janusz Kurzyna oraz Dyrektor Instytutu Nauk Humanistyczno-Społecznych i Turystyki dr hab. Tadeusz Ambroży.

Nagrodami dla zwycięzców były medale i statuetki, które zostały zaprojektowane przez absolwentkę turystyki i rekreacji PPWSZ panią Anetę Ziębę. Zgodnie z nazwą wydarzenia najszybsi biegacze – 5 kobiet i 5 mężczyzn – w nagrodę otrzymali przygotowane przez leśników choinki. 25 pachnących drzewek zostało również rozlosowanych wśród pozostałych uczestników marszu i biegu.
Miejsca 1 – 5 zajęli:

Kobiety
1. Karolina Dul
2. Małgorzata Kicmal
3. Agata Sarna-Pohrebny
4. Liwia Kubin
5. Klaudia Lipkowska

Mężczyźni
1. Jan Wydra
2. Piotr Kita
3. Daniel Duda
4. Piotr Tokarczyk
5. Patryk Myjak

Pełna lista uczestników oraz wyniki

Studentki, studenci turystyki i rekreacji Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu prowadzili podczas zawodów animacje dla wszystkich zgormadzonych oraz pomagali przy wydawaniu posiłku regeneracyjnego, który został zasponsorowany przez Rancho Lot.

Biegowi pod choinkę tradycyjnie towarzyszyła akcja charytatywna „Serce za serce”, której pomysłodawczyniami są, wykładowcy akademiccy Podhalańskiej Uczelni, pani dr Małgorzata Wesołowska oraz pani mgr Iwona Hodorowicz. W tym roku dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Chatka" udało się uzbierać 1120,00 zł, a dla Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyk” mnóstwo artykułów spożywczych oraz szkolnych. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali wykładowcy i członkowie Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu oraz pracownicy Działu Promocji i Współpracy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

Dziękujemy również naszym sponsorom, bez pomocy których nie moglibyśmy zorganizować tak dużego przedsięwzięcia:

Rancho-Lot

R. Steskal

Hala Handlowa HPSP „SCH"

Organizatorzy dziękują przyjaciołom i sponsorom, dzięki którym udało się zorganizować całe wydarzenie.

Opracowanie: DPiW

Zdjęcia: Ewelina Stożek