Legia akademickaPielęgniarstwo dodatkoweFA projektBaner FE

Konferencja „Mity i prawdy o narkotykach"

W auli 06.12.2018 odbyła się konferencja-szkolenie pt. „Mity i prawdy o narkotykach". Organizatorem wydarzenia był nowotarski Sanepid. Patronat nad konferencją objął Rektor PPWSZ w Nowym Targu oraz Starosta Nowotarski. Wydarzenie było adresowane do nauczycieli, pedagogów, pracowników socjalnych, służb mundurowych, personelu oraz przedstawicieli samorządu terytorialnego. Konferencja zgromadziła również sporą grupę studentów i uczniów szkół średnich.

Przybyłych powitał gospodarz uczelni, Ks. płk. (r) dr hab. Stanisław Gulak, prof. nadzw. oraz dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej mgr inż. Jolanta Bakalarz. Moderatorem konferencji był dr Maciej Jachymiak, a prelegentem – dr hab. n. med. Bogusław Habrat, kierownik Zespołu Profilaktyki i Leczenia Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, który w ciekawy sposób przybliżył problem szybko rozwijającego się rynku substancji psychoaktywnych (tzw. dopalaczy) oraz marihuany.

Oprac. DPiW

Zdjęcia: Ewelina Stożek