dzien_otwartyLegia akademickaAnkietaFA projektBaner FE

Konferencja "Smog - fakty i mity"

7 lutego w auli Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu odbyła się konferencja pt. „Smog – fakty i mity. Jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na zdrowie człowieka”, organizowana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Targu.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonała pani dr Teresa Mucha, prorektor PPWSZ w Nowym Targu. Wykłady pod wyżej wymienionym tytułem wygłosili: Magdalena Cygan, doktorant biologii UJ w Krakowie, lek med. Lidia Kołodziej - specjalista medycyny rodzinnej oraz lek med. Marcin Kołodziej, specjalista chorób wewnętrznych, specjalista chorób płuc. Podsumowania dokonał Ryszard Listwan, zastępca Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, wykładem o tytule "O stanie powietrza w Nowym Targu".

Konferencja adresowana była do personelu medycznego podstawowej opieki zdrowotnej, przedstawicieli samorządu terytorialnego oraz studentów i pracowników PPWSZ w Nowym Targu.

Oprac. DPIW
Zdj. Ewelina Stożek