Legia akademickawiosnaFA projektBaner FE

Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej z Biblioteką Uczelnianą PPWSZ w Nowym Targu

Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej z Biblioteką Uczelnianą PPWSZ w Nowym Targu

Zeszły tydzień (5-11 marca 2018 r.) upłynął w Bibliotece Uczelnianej pod znakiem e-czytania, był to bowiem Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej! Studenci i wykładowcy PPWSZ w Nowym Targu mogli w tym czasie przyłączyć się do wielu akcji i wydarzeń mających na celu promowanie czytelnictwa publikacji elektronicznych.

W dniu 8 marca, prawie 200 osób wzięło udział w szkoleniu na temat korzystania z zasobów dostępnych na platformie EBCSOhost. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak efektywnie przeszukiwać bazy i w jaki sposób można zapisywać i drukować znalezione materiały. 

Szczególną zachętą do rozpoczęcia przygody z książką elektroniczną, było otwarcie dostępu do blisko 17 000 e-booków w serwisie IBUK Libra, w tym wszystkich publikacji z następujących działów: MEDYCYNA, NAUKI EKONOMICZNE, NAUKI MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZE, NAUKI SPOŁECZNE, NAUKI HUMANISTYCZNE, SPORT. Ponadto w tym czasie Biblioteka uruchomiła dostęp do Słownika PWN Oxford na platformie IBUK Libra, będącego potężnym wielodziedzinowym zasobem liczącym m.in. 1 000 000 angielskich i polskich jednostek leksykalnych znaczeń, wyrazów, typowych połączeń wyrazowych, frazeologizmów i idiomów.

Osoby, które nie korzystały dotychczas z serwisu IBUK Libra, nie musiały nawet udawać się po kod dostępu do Biblioteki, gdyż w piątek 9 marca, to Biblioteka wyszła do nich! Przy specjalnym stoisku w holu budynku „Tatry”, prócz kodu PIN do Ibuka, można było uzyskać informacje na temat wszystkich funkcjonalności serwisu Ibuk Libra wraz z korzyściami płynącymi z założenia osobistego konta myIbuk oraz dowiedzieć się jak za pośrednictwem WBN zyskać dostęp do światowych zasobów wiedzy. W tym dniu specjalne stanowisko Biblioteki zostało odwiedzone przez 60 osób, rozdano 33 indywidualne kody dostępu do IBUK-a oraz udzielono ponad 100 informacji!

Biblioteka Uczelniana serdecznie dziękuje wszystkim studentom i wykładowcom, którzy tak licznie przyłączyli się do obchodów Międzynarodowego Tygodnia Książki Elektronicznej! Cieszymy się, że środowisko naszej Uczelni chętnie otwiera się na nowoczesne technologie w procesie zdobywania wiedzy i nauczania, co jest dla nas wielką motywacją do coraz lepszego świadczenia usług związanych z gromadzeniem i udostępnianiem zasobów elektronicznych.

 

Oprac. Anna Wróbel

Galeria zdjęć: