Bieg pod choinkęPielęgniarstwo dodatkoweWykłady akademickieFA projektBaner FE

Misja Podhalańskiej w Afryce – akcja charytatywna

Powstała idea wspólnego szerzenia pomocy w najdalszych rejonach świata w ramach której PPWSZ w Nowym Targu chce objąć opieką adopcji dwójkę dzieci z Afryki w wieku przedszkolnym.

Celem akcji jest rokroczna dobrowolna zbiórka środków finansowych wśród studentów i pracowników naszej Uczelni, które następnie, przy pomocy ośrodka misyjnego, zostaną przeznaczone na edukację dwóch dzieci z Afryki. Koszt kształcenia jednego dziecka to 60 złoty miesięcznie, nasza społeczność to kilka tysięcy osób – Twoje 50 groszy rocznie – zmieni ich życie.  Nasza pomoc nie będzie anonimowa, chcemy wspierać konkretne osoby a o ich postępach i rozwoju będzie można przeczytać właśnie tutaj. Kto wie kim zostaną te maluchy za parę lat dzięki naszemu wsparciu – może nauczycielami, może inżynierami, może pielęgniarkami i w ten sposób sami będą mogli zmieniać rzeczywistość swoich ubogich społeczności.

Dlatego wspólnie i przy pomocy i wsparciu Władz Uczelni chcemy zmienić rzeczywistość najuboższych i realnie wpłynąć na ich życie, w którym edukacja jest jedynie przywilejem dostępnym dla nielicznych.

Ośrodek misyjny z którym będziemy w stałym kontakcie to Zgromadzenie Sióstr Służek Najświętszej Marii Panny Niepokalanej z siedzibą w Podkowie Leśnej, działające od ponad czterdziestu lat na terenie Rwandy oraz Konga. Więcej o misyjnej działalności sióstr można poczytać pod linkiem : http://misje.sluzki.pl/

Serdecznie zachęcam do wsparcia dzieła  - wkrótce więcej zdjęć i informacji o akcji, wszystkich chętnych do współpracy zapraszam do kontaktu.

Nasi  podopieczni - to dzieci z przedszkola, do którego uczęszcza 126 maluchów.

Dziewczynka z powodu choroby swojej mamy zostaje pod opieką babci - nazywa się LAURORE UWERA, ciekawostka zarówno imiona jak i nazwiska mają swoje znaczenie - dziewczynka to JUTRZENKA BIAŁA.Natomiast drugi podopieczny to chłopczyk  - SHEMA PASIFIQUE, nazwisko tradycyjnie jest nadawane przez ojca po 8 dniach od narodzin po wysłuchaniu propozycji innych członków rodziny i społeczności. Pasifique oznacza pokojowy, natomiast Shema - duma, co możemy odczytać jako ojcowską dumę z syna. Chłopiec ma trzy latka i z powodu ubóstwa nie był prawidłowo karmiony w wieku niemowlęcym co spowodowało chorobę niedożywienia.

Już w marcu chcemy zorganizować na Uczelni naszą pierwszą rokroczną zbiórkę na rzecz edukacji tych dzieci, wypatrujcie plakatów informacyjnych a studenci Turystyki i Rekreacji odwiedzą Was na zajęciach z puszkami licząc na Waszą szczodrość.

Znamy już imiona naszych podopiecznych - to dzieci z przedszkola, do którego uczęszcza 126 maluchów.

Już w kwietniu chcemy zorganizować na Uczelni naszą pierwszą rokroczną zbiórkę na rzecz edukacji tych dzieci, wypatrujcie plakatów informacyjnych a studenci Turystyki i Rekreacji odwiedzą Was na zajęciach z puszkami licząc na Waszą szczodrość.

W razie pytań proszę o kontakt, e-mail: sgesikowska@gmail.com

Oprac. Sylwia Gęsikowska (lektor)