Fundusze pielęgniarstwoRekrutacja 2017Magisterskie anglistyka rekrutacjaBrama do PodhalaDrzwi otwarteppwsz

Młodzi i zdolni - Paulina Chmura

Paulina Chmura – studentka Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu na kierunku kosmetologia. Po kądzieli ma łemkowskie korzenie, natomiast po mieczu orawskie. Jej siostra bliźniaczka niesamowicie śpiewa, a także gra na skrzypcach. Paulina mieszka w Zubrzycy Dolnej na Orawie. Obchodzi święta zarówno te katolickie, jak i prawosławne. Jej wujkiem był pisarz Mirosław Nahacz.

Paulina należy do kobiet, które nie boją się wyzwań. Jest bardzo otwarta na ludzi i sympatyczna. Nim nadszedł sukces, poznała smak porażek, gdyż pasja, którą ma, budzi wiele kontrowersji w oczach innych ludzi. Performance – zdaniem Pauliny – pozwolił jej tak naprawdę zaistnieć na scenie, dając możliwość opowiedzenia czegoś o sobie. Zaczynając samotnie przed lustrem, szkoliła swoje pozy i gesty. To one pozwoliły jej nabrać umiejętności w fotomodelingu, tańcu czy teatrze, którym zajmuje się od roku. Dużo zawdzięcza swojemu przyjacielowi Rolandowi. To on wprowadził ją w tajniki życia teatralnego.

Interesuje się psychologią oraz potrafi skręcać dredy. Jej umiejętności artystyczne to taniec i Fire-show. Ma za sobą współpracę z grupą ogniową O-PAL z Olkusza. Jej specjalnością jest Poi. Tańcem i widowiskiem zajmuje się od 4 lat. Współpracuje z grupą RAZEM, działającą przy uczelni Ignatianum w Krakowie. Wspólnie z nią ma za sobą występ na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Studenckich „Teatralna sesja”, gdzie otrzymali dobre recenzje. Posiadają 6 dyplomów za udział, w tym nagrodę za najlepszy spektakl autorski i oprawę plastyczną. Zdobyli dwa wyróżnienia: za żeńską rolę (reżyserskie) oraz męską rolę (komisyjne, profesjonalne).

Współpracowała z Teatrem KX, gdzie zagrała rolę Hipolity w spektaklu „Sen nocy letniej” w reżyserii profesor Moniki Rasiewicz. Udziela się również w spektaklach wystawianych w naszej podhalańskiej uczelni. Jako wolontariuszka i praktykantka uczestniczyła w zajęciach w charakterze animatora dla dzieci, uzyskując certyfikat „Animacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży”, organizowanego przez firmę szkoleniową „Animator”. Pracowała też jako fordanserka na Sunrise Festival Czarnków 2013. Miała okazję parę razy pracować z „Teatrem Gry Wstępnej” jako animatorka. Podobnie jej przyjaciel, wraz z którym w przyszłości zamierza otworzyć własną działalność artystyczną. Jako fotomodelka współuczestniczyła przy wielu projektach oraz brała udział w różnych warsztatach fotograficznych. Stylizacje i makijaż często wykonuje sobie sama. To właśnie dzięki makijażowi alternatywnemu została zauważona przez agencję fotomodelingu alternatywnego. Nawiązała współpracę z „Toxic girls” prowadzonym przez Paulinę Mieczkowską (znaną polską modelkę alternatywną). Może pochwalić się udziałem w teledysku WAMI – „One More For Rock'n'Roll’. Współpracowała też ze Szkołą Wizażu i Stylizacji Artystycznej Alternatywy w Krakowie jako modelka przy egzaminach. Działa w Radiu Fala Podhala w PPWSZ w Nowym Targu. Ma za sobą parę projektów filmowych organizowanych przez biuro promocji Ignatianum przy współpracy ze studiem Inigo.

Najbardziej cieszy ją dyplom za dobrą grę aktorską, uzyskany na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym na Ukrainie. Motywację dają jej przyjaciele i rodzina. Za swój sukces Paulina uznaje wewnętrzny spokój, życie w zgodzie ze sobą oraz bycie dobrym, potrzebnym światu człowiekiem.

Emilia Mierzwa

Zdjęcia udostępnione przez panią Paulinę Chmurę