Legia akademickaPielęgniarstwo dodatkoweFA projektBaner FE

Nowa specjalność

Dlaczego nowa specjalność ?

Wychodząc naprzeciw zmieniającym się trendom w produkcji energii, poszukiwaniu nowych rozwiązań wykorzystujących niekonwencjonalne nośniki energii pochodzące ze środowiska naturalnego  PPWSZ w Nowym Targu proponuje swoim przyszłym studentom nową specjalność pn.: „Niekonwencjonalne Źródła Energii”.

W ostatnich latach dynamiczny rozwój zagadnień inżynierskich w zakresie Niekonwencjonalnych Źródeł Energii oraz liczne możliwości pozyskiwania środków finansowych spowodowało powstanie wielu instalacji które przyczyniają się do poprawy stanu jakości powietrza na terenie Podhala. Państwowa Podhalańska Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu chce czynnie brać udział w poprawie szeroko rozumianej efektywności energetycznej na poziomie lokalnym, regionu oraz małopolski. Niepowtarzalna lokalizacja uczelni gdzie w otoczeniu Parków Narodowych ciepło geotermalne jest jednym z ważnych nośników energii wydaje się być dodatkowym istotnym argumentem przemawiającym nad zasadnością uruchomienia wspomnianej specjalności.  

Niekonwencjonalne Źródła Energii

Specjalność będzie miała na celu kształcenie przyszłych kadr inżynierów w zakresie Niekonwencjonalnych Źródeł Energii. W procesie kształcenia student m.in. otrzyma wiedzę w zakresie projektowani instalacji, projektowania otworów geotermalnych, finansowania inwestycji w zakresie ochrony środowiska, ponadto odbędzie praktyki zawodowe na obiektach technicznych a także firmach zajmujących się powyższą tematyką. Kursy prowadzone będą przez wykwalifikowanych specjalistów na co dzień pracujących w branży.

Praca ?

Nabyta wiedza i umiejętności będzie stanowić niezbędne minimum do skutecznego poszukiwania zatrudnienia w przemyśle, biurach projektowych a także strukturach samorządowych różnego szczebla.

Edukacja ?

Absolwenci specjalności będą przygotowani do dalszego kształcenia się w ramach studiów uzupełniających II stopnia (magisterskich), w wyższych uczelniach typu politechnicznego.

 

Planowane uruchomienie rok akademicki 2018/2019, czas trwania 3,5 roku.