Bieg pod choinkęPielęgniarstwo dodatkoweWykłady akademickieFA projektBaner FE

„Śladami Biblii i Jana Pawła II po Ziemi Świętej, Egipcie i Jordanii” – prelekcja i wystawa fotografii dr Jana Stefana Gawlika

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu serdecznie zaprasza 14.11.2014 r. na prelekcję i otwarcie wystawy fotografii dr Jana Stefana Gawlika.

Jan Stefan (Janusz) Gawlik to ur. w 1939 roku w Okocimiu doktor nauk chemicznych, wykładowca, dyplomata i podróżnik; pasjonat żeglarstwa, nurkowania, szybownictwa  i narciarstwa. Już jako student Wydziału Matematyczno – Fizyczno – Chemicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, oprócz zgłębiania arkanów wiedzy chemicznej, zaczął się również  interesować historią nauki i kultury oraz ludźmi, którzy ją tworzyli. Takie były początki jego pasji poznawania dziejów cywilizacji, pogłębianej podczas zwiedzania dalekich zakątków świata. Podczas prelekcji dr Gawlik podzieli się ze słuchaczami swoimi refleksjami z wielokrotnie przez niego podejmowanych podróży śladami Biblii i Jana Pawła II po krajach Bliskiego Wschodu: Egipcie, Izraelu i Palestynie, Syrii oraz Jordanii. Począwszy od lat sześćdziesiątych XX wieku autor wykładu powracał do tych urokliwych, a przy tym tak ważnych dla kształtowania judaizmu, chrześcijaństwa i islamu miejsc niemal co roku, nie rozstając się z czułym okiem obiektywu. Prelekcji towarzyszy wystawa zdjęć dokumentujących wyprawy. Wśród eksponowanych fotografii znajdują się m. in. obrazy Egiptu, wykonane w 1967 roku, o historycznej już dziś wartości.

14.11.2014, Centrum Dydaktyczno – Bibliotecznego PPWSZ w Nowym Targu, ul. Kokoszków 71

godz. 11.00, hol Centrum Dydaktyczno – Bibliotecznego PPWSZ – uroczyste otwarcie wystawy fotografii

godz. 11.30, aula Centrum Dydaktyczno – Bibliotecznego PPWSZ – prelekcja

Oprac. DWPiMKZ