JuwenaliaEurostudentFA projektBaner FE

telefon:18 261 07 28
dos@ppwsz.edu.pl

Spotkanie z prof. Giuseppe Longhi - 2016 r. październik

22 października 2016 r. w Sali rektorskiej, odbyło się spotkanie przedstawicieli Instytutu Nauk Technicznych z delegacją z Włoch. Profesor Giuseppe Longhi, wybitny urbanista i pedagog, prorektor Uniwersytetu Iuav (Istituto Universitario di Architettura di Venezià) w Wenecji i profesor wydziału urbanistyki macierzystej uczelni, zajmujący się m.in. kwestią zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich. Profesorowi towarzyszyli: małżonka, dr Dominika Grzebyk, reprezentująca International Institute of Polish Culture w Padwie, oraz urbanista dr Adriano Ferraro i architekt Mirko Campagnolo - przedstawiciele władz samorządowych miejscowości Rossano Veneto, Rosà i Cittadella (region Wenecja Euganejska).  Podczas spotkania prof. Maciej Bonawentura Pawlicki wygłosił wykład p.t. „Ochrona dziedzictwa kultury i sztuki regionu”, dotyczący asertywności w nawiązywaniu kontaktów miedzy uczelniami dla idei pogłębiania ochrony dziedzictwa rożnych krajów.