Baner FELegia akademicka

Studenci i wykładowcy PPWSZ już po raz drugi wsparli „Bieg po Oddech”

Tegoroczny „II Bieg po Oddech” dedykowany był chorym na mukowiscydozę. Wydarzenie promuje aktywność fizyczną oraz prozdrowotne, społeczne, edukacyjne i wychowawcze wartości sportu, a także wskazuje jak ważnym elementem w codziennej fizjoterapii chorych na mukowiscydozę jest aktywność fizyczna.

Celem organizatorów (Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą PTWM) jest także zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się chorzy na mukowiscydozę w Polsce. Pięciokilometrowa trasa biegu wiodąca ulicami Zakopanego, została wyznaczona z zachowaniem reguł ujętych w przepisach PZLA. Całkowity dochód z II Biegu po Oddech zostanie przeznaczony na cele statutowe PTWM, w tym na zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego i wsparcie w zakupie leków dla podopiecznych PTWM.

Podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji, studenci i wykładowcy kierunku fizjoterapia PPWSZ przygotowali dla uczestników biegu dwa stanowiska, na których po ukończonym biegu mogli skorzystać z masażu kończyn dolnych.

Oprac. i zdjęcia:  Artur Leżański, Bartłomiej Gąsienica - Walczak