Bieg pod choinkęPielęgniarstwo dodatkoweWykłady akademickieFA projektBaner FE

Studentka i absolwent PPWSZ w Nowym Targu z międzynarodową nagrodą!

Olga Filipowska oraz Tomasz Twaróg zajęli 3 miejsce w międzynarodowym konkursie SYDNEY AFFORDABLE HOUSING CHALLENGE!

Olga Filipowska to studentka drugiego roku studiów magisterskich na kierunku architektura w PPWSZ w Nowym Targu, natomiast Tomasz Twaróg to absolwent Podhalanki. Zwycięzcy przygotowywali się do konkursu pod czujnym okiem prof. dra hab. inż. arch. Krzysztofa Biedy oraz mgr inż. arch. Agaty Bentkowskiej pn. TOD and Waterfront Housing.

Konkurs organizowany przez firmę BEE BREEDERS polegał na znalezieniu rozwiązania kryzysu mieszkaniowego w Sydney. Wysokie ceny gruntów oraz gęsta zabudowa wymagała od uczestników niestandardowego podejścia do problemu. W konkursie brały udział zespoły z całego świata.  Zagadnienie konkursu jest również tematem projektu dyplomowego Olgi Filipowskiej którego promotorem jest prof. dr hab. inż. arch. Krzysztof Bieda.

Więcej informacji dotyczących konkursu SYDNEY AFFORDABLE HOUSING CHALLENGE można znaleźć TUTAJ

Oprac. i zdj. Olga Filipowska oraz DPiW