dzien_otwartyLegia akademickazimaAnkietaFA projektBaner FE

Studia dualne – Finanse i rachunkowość

 

Studia dualne* I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość na studiach stacjonarnych to innowacyjny system studiowania, zakłada  połączeniem wiedzy akademickiej i doświadczenia praktycznego w formie  staży i praktyk w przedsiębiorstwach.

Program studiów obejmuje niezbędny zakres wiedzy teoretycznej zdobywanej w trakcie wykładów, ćwiczeń i projektów w Podhalańskim Ośrodku Nauk Ekonomicznych oraz 3- miesięczne, coroczne płatne staże w różnych instytucjach (biura rachunkowe, urzędy gminy i inne przedsiębiorstwa) realizowane na podstawie umowy stażowej.

PO ZAKOŃCZENIU STUDIÓW DUALNYCH OPRÓCZ WIEDZY, PODWÓJNEGO DYPLOMU UKOŃCZENIA STUDIÓW (W UEK I PPWSZ) MASZ DOŚWIADCZENIE PRAKTYCZNE, KTÓRE JEST WAŻNYM ATUTEM W UZYSKANIU LEPSZEJ PRACY.

Korzyści:

  • w każdym roku  studiów odbywasz płatny 3-miesięczny staż w przedsiębiorstwie lub instytucji;
  • podczas studiów dualnych (3 lata) masz możliwość otrzymania stypendium;
  • zdobyte podczas staży doświadczenie zwiększa Twoje szanse na zatrudnienie w wymarzonej firmie;
  • przygotowanie teoretyczne na uczelni prowadzi wyspecjalizowana kadra Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, o przygotowanie praktyczne zadbają najlepsi  praktycy w regionie Podhala, Krakowa i Małopolski.

Pierwszy semestr studiów dualnych obejmuje naukę na uczelni, każdy kolejny składa się z naprzemiennych okresów nauki oraz pracy w charakterze stażysty oraz praktykanta w partnerskim przedsiębiorstwie i Instytucji.

Organizacja staży

Wszystkie zasady dotyczące staży (czas pracy, wynagrodzenie, urlop, lokalizacja) reguluje umowa, którą zawierasz z przedsiębiorstwem, przyjmującym Cię na staż. Przedsiębiorstwa te już zadeklarowały przyjęcie stażystów.

Liczba miejsc na studiach dualnych jest ograniczona.