Rekrutacja 2018Baner FEStudia dualneNowe kierunkiFunkcjonalność i estetyka

VI Memoriał im. Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju

PPWSZ w Nowym Targu aktywnie rozpoczęło ferie zimowe biorąc udział w VI Memoriale im. Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju. Podhalańską Uczelnie, wraz ze studentami, reprezentował pan Rektor dr hab. Stanisław Gulak.

Pierwszy dzień zawodów odbył się z udziałem Prezydenta RP, pana Andrzeja Dudy, który po wręczeniu nagród najmłodszym uczestnikom wziął udział we Mszy Świętej koncelebrowanej przez Rektora PPWSZ w Nowym Targu. W drugim dniu startowali uczestnicy pozostałych kategorii wiekowych, w tym pan Rektor, który stanął na podium zajmując drugie miejsce.

W czasie trwania dwudniowego wydarzenia, nasi studenci cały czas służyli pomocą przy pomiarze ciśnienia i pulsoksymetrii. Wykazali się też swoimi umiejętnościami organizując pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wchodząc w skład jury w konkursie wiedzy o patronce Memoriału i sportach zimowych.

Opracowanie:  DPiW

Zdjęcia: DPiW, Robert Maurer