Legia akademickawiosnaFA projektBaner FE

Poplenerowa wystawa fotograficzna-Wiedeń 2018

       

Od 25-27 kwietnia 2018 roku studenci kierunków Architektura oraz Turystyka i Rekreacja uczestniczyli w plenerze fotograficznym do Wiednia.

        Zwiedzanie historycznego śródmieścia, wiedeńskich Gazometrów, Belwederu i pałacu Schönbrunn, muzeum oraz realizacji austriackiego artysty Friedensreicha Hundertwassera stanowiło podstawę do zrozumienia współczesnej architektury. Studenci zwiedzili kompleks biurowo-mieszkalny Viertel Zwei w dzielnicy Leopoldstadt, a następnie kampus Uniwersytetu Ekonomii i Biznesu z imponującym budynkiem Biblioteki i Centrum Nauczania autorstwa pracowni arch. Zahy Hadid, biurową dzielnicę Wiednia - Donaustadt - z Copa Kagrana, siedzibą ONZ i najwyższym budynkiem w Austrii DC Tower oraz nowoczesny dworzec kolejowy Hauptbahnhof z przyległym kwartałem.

Ostatnim przystankiem pleneru był Kahlenberg – z którego Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami.

Stąd uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną do Nowego Targu z nowymi doświadczeniami, mnóstwem wspaniałych fotografii oraz poszerzoną wiedzą z zakresu historii architektury i sztuki.

Od 31 lipca do 31 sierpnia wystawa fotografii gości w holu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.

zapraszamy

Instytut Nauk Technicznych

 

JSH

Galeria zdjęć: