Wykłady akademickieBaner FEPielęgniarstwo dodatkowe

Zawodnik reprezentujący KU AZS PPWSZ w Nowym Targu na podium Pucharu Polski w Kolarstwie Górskim

W dniach 25-26 sierpnia w srebrnej Górze odbyły się zawody serii Pucharu Polski w Kolarstwie Górskim - Enduro. Reprezentujący KU AZS PPWSZ w Nowym TarguPatryk Talaga uplasował się na drugim miejscu podium ustępując zawodnikowi reprezentującemu PWSZ Oświęcim - Michałowi Toporowi.

Student fizjoterapii podhalańskiej Uczelni relacjonuje przebieg imprezy:

"Najważniejsza impreza w kraju za nami. Trasa była bardzo dobrze przygotowana i oznakowana, dzięki ekipie z Srebnej Góry i organizatorowi MTB Enduro Series. Nie był to idealny typ trasy, jaki lubię, ale bawiłem się na niej dobrze i jazda sprawiała mi przyjemność. Na treningach strasznie się kurzyło, ale na szczęście w przeddzień zawodów spadł deszcz i lekko zwilżył kurz zalegający na trasach, przez co warunki na trasach zrobiły się idealne.  Mieliśmy do pokonania 5 odcinków specjalnych, które pokonałem bardzo równym tempem, jeśli chodzi o wyniki z poszczególnych os'ów. Poskutkowało to 5. miejscem w Mistrzostwach Polski w Elicie i drugim miejscem w 3. rundzie Pucharu Polski AZS. Lekki niedosyt pozostał, ale w końcu dla mnie jest to zabawa, więc teraz chwilę sobie odpocznę i nadal będę sobie jeździł na rowerze po górach".

Patrykowi dziękujemy za godne reprezentowanie Uczelni  na arenie ogólnopolskiej i życzymy dalszych sukcesów.!