Baner FEStudia dualneNowe kierunkiRekrutacja 2018Funkcjonalność i estetykakurs rysunku

Zespół PPWSZ na nowotarskim Pikniku Lotniczym, 2018

W weekend 7 i 8 lipca 2018, na nowotarskim lotnisku, odbył się Piknik Lotniczy, wydarzenie przede wszystkim dla miłośników awiacji, ale nie tylko. Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje muzyczne i edukacyjne. Na wydarzeniu nie zabrakło również zespołu pracowników i studentów Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Filologię Angielską reprezentowały mgr Małgorzata Kowalcze oraz mgr Magdalena Kadłub w towarzystwie studentek Agnieszki Majchrzak i Joanny Gacek. Zachęcały one szczególnie młodzież i dorosłych do krótkich rozmów w języku angielskim. Dla młodszych dzieci przygotowały one kącik artystyczny, z papierem, farbami i kolorowankami. Dzieci w trakcie zabawy wykazały się bardzo dobrą znajomością np. nazw kolorów czy owoców w języku angielskim.

Starsze dzieci mogły posłuchać bajek w języku angielskim m.in. Disney'a "Lessons from the Hundred-Acre Wood", czy "There is a tiger in the garden" autorstwa Lizzy Steward.

Piękna pogoda sprzyjała również twórczości artystycznej studentów kierunku Architektura.

Byli oni obecni na wydarzeniu ze swoim wykładowcą mgr inż. Grzegorzem Kamieniarczykiem. Chwycili za pędzle i na życzenie uczestników Pikniku wykonywali portrety – Michał Kowalczyk oraz krajobrazy – Aleksandra Czapla. Maria Kowalczyk pracowała nad oryginalnymi obrazami z kategorii martwa natura.

Niezwykle popularne było również stanowisko Hand Spa studentek Kosmetologii. Studentki Joanna Biel, Katarzyna Petlic i Natalia Mrugała pod opieką mgr Kingi Wilkus wykazały się bardzo dobrymi umiejętnościami, chętnie rozmawiały o swoich studiach i przyszłym zawodzie.

Studentki specjalnie dobranymi kosmetykami do pielęgnacji dłoni, wykonywały peeling, masaż i zabieg nawilżania. Nie było zaskoczenia, iż na zabieg trzeba było ustawić się w kolejce.

Impreza sprzyjała rozmowie z nowotarżanami oraz odwiedzającymi miasto. Pracownik Działu Promocji, udzielała informacji w szczególności dot. nowych kierunków studiów: Sport, Bezpieczeństwo Narodowe i Praca Socjalna.

Dziękujemy gościom i organizatorom Pikniku Lotniczego za sympatyczną i rodzinną atmosferę.

Oprac.: mgr Jadwiga Laskowska i mgr Magdalena Kadłub

Zdj.: DPiW