Ankietarekrutacja 19/20nowe kierunkiIntensywny kurs rysunkuEurostudentFA projektBaner FE
Architektura I stopnia

Instytutu Nauk Technicznych

Kierunek Architektura
int@ppwsz.edu.pl
Dział Obsługi Studenta
telefon:18 261 07 28
dos@ppwsz.edu.pl

Zajęcia plastyczne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gronkowie - listopad 2018 r.

23 listopada 2018 roku studenci I i II stopnia nauczania kierunku Architektura prowadzili zajęcia plastyczne dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Jagiellończyka w Gronkowie. Warsztaty związane były z realizacją projektu „Zmieniamy przestrzeń edukacyjną projektując kreatywną strefę relaksu” współfinansowanego ze środków otrzymanych z Programu "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich" i Województwa Małopolskiego dzięki grupie „Rodzice partnerami szkoły” działającej przy SP w Gronkowie. Szkoła zamierza wziąć także udział w plebiscycie na najciekawszy projekt FIO Małopolska.

Dzieci zwiedziły sale budynku Tatry.  Studenci omówili konkursowe prace uczniów, a następnie przeprowadzili ćwiczenia dla dwóch grup wiekowych (kl. I - III oraz kl. IV - III gimnazjum) na temat estetyki i stylizacji wnętrz udzielając im wskazówek projektowych. Studenci Architektury przedstawili też własne prace i opowiedzieli o studiach w PPWSZ w Nowym Targu.

Nawiązanie współpracy pomiędzy Instytutem Nauk Technicznych i Szkołą Podstawową w Gronkowie - stanowi pierwszy krok do dalszych spotkań, które są wspaniałym przeżyciem dla dzieci i studentów.

tekst: J. Suchowiak-Horzemski

zdjecia: P. Ziembańska, A. Takuśka, D.Olchawski