Ankietarekrutacja 19/20nowe kierunkiIntensywny kurs rysunkuEurostudentFA projektBaner FE

Edukacja prawna dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Małopolsce

W dniu 29 kwietnia 2013 r. w Auli Głównej PPWSZ odbyło się spotkanie: „Edukacja prawna dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Małopolsce”. Organizatorem spotkania była Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni eksperci - praktycy.

Konferencja miała na celu podniesienie świadomości prawnej i kształcenie młodego pokolenia w poczuciu odpowiedzialności obywatelskiej, jak również ukierunkowanie wyborów młodego człowieka tak, aby były one zgodne z prawem.

Konferencja skierowana była do studentów i wykładowców oraz uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych.

Program spotkania:

• Występ zespołu Młode Podhale
  • Słowo wstępu o potrzebie edukacji prawnej w szkołach ponadgimnazjalnych - Aleksander Palczewski, Małopolski Kurator Oświaty
  • Prezentacja założeń projektu realizowanego we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości i Ministerstwem Edukacji Narodowej - Wojciech Węgrzyn, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości
  • Dyskusja, pytania uczestników
  • Występ zespołu Młode Podhale
  • Wykład „Obywatel w sądzie” - dr Przemysław Mościcki, Sędzia Sądu Rejonowego w Nowym Targu

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Fot. Anna Tętnowska

Monika Jakobiszyn