rekrutacja 19/20nowe kierunkiAnkietaErasmusFA projektBaner FEbiblioteka

Gorąca VII Podhalańska Wiosna Fizjoterapii

11 czerwca w holu budynku TATRY Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu odbyła się VII Podhalańska Wiosna Fizjoterapii. Doskwierający wszystkim upał sprawił, że oferta przygotowana przez studentów pod okiem ich opiekunów stała się jeszcze bardziej atrakcyjna. W chłodnych murach uczelni, w doskonałej atmosferze można było poddać się m.in. relaksującemu masażowi.

W ramach przedsięwzięcia studenci kierunku fizjoterapia zaprezentowali techniki neuromobilizacji, fizykoterapii, kinezyterapii oraz prewencji upadków. Dzięki studentom pielęgniarstwa, odwiedzający uczelnię goście, mogli dokonać pomiaru poziomu cukru i ciśnienia krwi. Młodzi adepci ratownictwa medycznego zaprezentowali zebranym, w jaki sposób powinna przebiegać resuscytacja.

Organizatorem VII Podhalańskiej Wiosny Fizjoterapii jest Instytut Nauk o Zdrowiu, kierunek Fizjoterapia PPWSZ w Nowym Targu. Koordynatorem wydarzenia była dr Halina Romualda Zięba.

Studenci przygotowali swoje stanowiska pod okiem wykładowców: dr Haliny Romualdy Zięby, dr Zdzisława Stępnia, dr Danuty Fus, mgr Teresy Friediger, mgr Anny Kokot oraz mgr Bartłomieja Gąsienicy-Walczaka.

Cele wydarzenia: promocja kierunku fizjoterapia PPWSZ w Nowym Targu, prezentacja form, metod, technik fizjoterapeutycznych oraz nowoczesnej aparatury i urządzeń do celów fizjoterapii oraz profilaktyki zdrowia.

Opr. DPiW

Zdjęcia: Ewelina Stożek