Ankietarekrutacja 19/20nowe kierunkiIntensywny kurs rysunkuEurostudentFA projektBaner FE
Architektura I stopnia

Instytutu Nauk Technicznych

Kierunek Architektura
int@ppwsz.edu.pl
Dział Obsługi Studenta
telefon:18 261 07 28
dos@ppwsz.edu.pl

Wyjazd do Krakowa w ramach przedmiotu Historia kultury i sztuki, Historia architektury polskiej - 2014r. październik

Kraków, zalążek państwa polskiego, miasto królów Polski, ale przede wszystkim perła historii architektury polskiej- przekonali się o tym studenci II roku Architektury i Urbanistyki. W dnu 22 października w Krakowie odbył się plener wykładowy, który poprowadzili prof. dr hab. inż. arch. Maciej Pawlicki oraz mgr inż. arch. Agata Bentkowska. Studenci mieli okazję zobaczyć i poznać pełen skarbów sztuki Wawel, przejść śladami historii kościołów krakowskich – w tym kościół św. Andrzeja oraz kościół św. Piotra i Pawła. Wykłady zakończone były zwiedzaniem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa- podziemi rynku. Mimo niesprzyjającej aury wyjazd w pełni się udał – potwierdzają to dołączone zdjęcia.

Tekst Maria Gwiżdż

Zdjęcia Marcin Serwicki