Ankietarekrutacja 19/20nowe kierunkiIntensywny kurs rysunkuEurostudentFA projektBaner FE

ul. Kokoszków 71
34-400 Nowy Targ

e-mail: ppwsz@ppwsz.edu.pl
szczegółowe dane »

Kursy języka angielskiego dla seniorów – kolejny rok współpracy międzypokoleniowej 2018/2019

Kursy języka angielskiego organizowane przez opiekuna praktyk pedagogicznych mgr Annę Borkowską cieszą się coraz to większym zainteresowaniem wśród członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Targu.

Zajęcia językowe prowadzone są przez studentów Filologii Angielskiej PPWSZ już od czterech lat, a liczba uczestników regularnie wzrasta, co jednoznacznie dowodzi, że studenci – seniorzy to niezwykle aktywna i ambitna grupa wiekowa. W związku z tym, w roku akademickim 2018/2019, oprócz grup na poziomie A1 oraz A2, otworzono nową grupę dedykowaną osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z językiem angielskim.
Istotnym jest fakt, że kursy języka angielskiego poza podstawowym, edukacyjnym zadaniem, umożliwią współpracę międzypokoleniową opartą na wzajemnym zrozumieniu oraz szacunku. Studenci filologii angielskiej pomagają w nabyciu umiejętności językowych, a seniorzy dzieląc się swoją mądrością oraz doświadczeniami życiowymi pozwalają młodym pokoleniom na zburzenie często krzywdzących i negatywnych stereotypów dotyczących ludzi starczych. Można więc przyjąć, że współpraca jest korzystna dla obu stron, a wartością dodaną jest empatia, która w dzisiejszych czasach stanowi o wartości człowieka.

Opracowanie i zdjęcia: mgr Anna Borkowska