rekrutacja 19/20nowe kierunkiAnkietaErasmusFA projektBaner FEbiblioteka

Dział Obsługi Studenta
telefon:18 261 07 28
dos@ppwsz.edu.pl

Plener Mazury/ Litwa - 2-7 lipca 2019 r.

Studenci pierwszego roku kierunku architektura wzięli udział w wyjeździe plenerowym, zorganizowanym w trybie objazdowym: Mazury- Litwa- Podlasie.

Główną atrakcją pierwszego dnia było zwiedzanie Augustowa i rejs po Kanale Augustowskim (Szlaku Batorego) łączącym poprzez dopływy Niemna Wisłę z Bałtykiem.

Kolejne trzy dni  spędzili w miejscowości Kukle w malowniczym krajobrazie mazurskim. Następnie studenci zwiedzili Wigierski Park Narodowy i Klasztor Kamedułów w Starym Folwarku położonym nad jeziorem Wigry, uwieczniając w swych pracach piękno tych miejsc. Kolejnego dnia wszyscy pozostali w ośrodku wypoczynkowym Jezioro Pomorze by malować otaczającą ich inspirującą przyrodę.

Czwarty dzień pleneru rozpoczął się bardzo wcześnie - studenci wyruszyli w podróż do największego zespołu klasztornego na Litwie w Kownie – Klasztor w Pożajściu. Stamtąd udali się do Wilna, rozpoczynając zwiedzanie od przepięknego barokowego Kościoła św. Piotra i Pawła na Antokolu, by w pozostałej części dnia odwiedzić Bazylikę Archikatedralną św. Stanisława Biskupa i św. Władysława, Ostrą Bramę, Kościół św. Anny, Kościół św. Kazimierza, Plac Ratuszowy, Ratusz, Cerkiew św. Trójcy, Filharmonię i wiele innych kościołów przy pięknych uliczkach Starego Miasta.

Piąty dzień rozpoczął się dalszym zwiedzaniem Starego Miasta połączonym z warsztatami. Po południu studenci udali się w okolice Wilna, gdzie zwiedzili zrekonstruowany z 2 poł. XX Zamek w Trokach  z XIV–XV wieku, malowniczo położony na jeziorze Galve.

Ostatniego dnia grupa odwiedziła prawosławną cerkiew w Hajnówce – Sobór Świętej Trójcy. Następnie udała się do lokalnego parku miniatur, gdzie studenci mogli zobaczyć znaczną ilość zabytków znajdujących się na terenie Podlasia.

Podróże kształcą - każdy ze studentów przebywający na plenerze powrócił z bagażem pełnym wiedzy, nowych inspiracji i doświadczeń związanych ze sztuką i malarstwem.

zdjęcia - uczestnicy pleneru