rekrutacja 19/20nowe kierunkiAnkietaFA projektBaner FEbiblioteka

Dział Obsługi Studenta
telefon:18 26 10 731
dos@ppwsz.edu.pl

Podhalański Konkurs Języka Angielskiego 02.06.2017 r.

2 czerwca 2017 roku w PPWSZ w Nowym Targu odbył się finał II Podhalańskiego Konkursu Języka Angielskiego o Nagrodę Rektora PPWSZ w Nowym Targu. Konkurs został zorganizowany przez filologię angielską PPWSZ w Nowym Targu, a honorowym patronem było Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Konkurs składał się z dwóch etapów: etapu szkolnego oraz etapu regionalnego (finałowego). Etap szkolny odbył się 17 marca 2017 roku w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie powiatu nowotarskiego oraz tatrzańskiego. Do etapu finałowego przystąpiło 8 laureatów etapu szkolnego reprezentujących szkoły z Nowego Targu, Rabki-Zdrój i Zakopanego.

Etap finałowy składał się z dwóch części. Cześć pierwsza obejmowała test gramatyczno-leksykalny z elementami kultury, literatury oraz historii krajów anglojęzycznych. Część druga związana była z umiejętnościami komunikatywnymi oraz prezentacją wybranego tematu.

Wygłoszone prezentacje oceniane były przez jury w składzie:

dr Ewa Panecka – koordynator filologii angielskiej

dr Wojciech Majka – zastępca dyrektora INSHiT ds. nauki i rozwoju

Zwycięzcami zostali:

I miejsce: kacper Antolak

II miejsce: Dagmara Pryczek

III miejsce: Anna Serafin

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, a nauczyciele podziękowania za pomoc w przygotowaniu uczniów do Konkursu

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, a zwycięzcom  serdecznie gratulujemy.

GOOD JOB  ;o)

Komitet organizacyjny konkursu: