Ankietarekrutacja 19/20nowe kierunkiIntensywny kurs rysunkuEurostudentFA projektBaner FE

Biblioteka Uczelniana
Podhalańskiej Państwowej
Wyższej Szkoły Zawodowej
w Nowym Targu

Zadaj pytanie on-line

CZYTELNIA
telefon: 18 26 10 714
czytelnia@ppwsz.edu.pl

WYPOŻYCZALNIA
wypozyczalnia@ppwsz.edu.pl

POLONA i ACADEMICA - szkolenie dla instytucji kultury

W Bibliotece Uczelnianej już od wielu lat doceniamy znaczenie elektronicznych źródeł informacji.
Z tego powodu stale poszerzamy kolekcję naszych e-zasobów, starannie dobierając kolejne jej elementy. Na początku maja dołączyła do niej również ACADEMICA, stanowiąca zbiór blisko dwóch i pół miliona zdigitalizowanych książek i czasopism, należących do zasobów Biblioteki Narodowej w Warszawie.

Dla lepszego zapoznania się z możliwościami nowej bazy, Biblioteka Uczelniana zaprosiła przedstawiciela BN– Pana Iwa Hryniewicza, w celu przeprowadzenia szkolenia. Spotkanie odbyło się w piątek 18 czerwca 2018 r. w PPWSZ w Nowym Targu i wzięło w nim udział 27 osób. Na zaproszenie Biblioteki Uczelnianej przybyli na nie pracownicy bibliotek publicznych i szkolnych oraz przedstawiciele innych instytucji kultury z powiatu nowotarskiego. Uczestnicy wysłuchali wyczerpujących wykładów połączonych z prezentacją baz POLONA i ACADEMICA, a także uczyli się skutecznie wyszukiwać w nich informacje podczas warsztatów w pracowni komputerowej.

Szkolenie przyniosło bibliotekarzom z powiatu nowotarskiego nieczęstą okazję do spotkania się, wymiany doświadczeń i nawiązania branżowych znajomości. Biblioteka Uczelniana miała przy tym możliwość zaprezentowania swojej imponującej przestrzeni i pokaźnych zbiorów. Jesteśmy dumni, że nasza Biblioteka jest pierwszą instytucją w Nowym Targu, która uruchomiła terminal z dostępem do ACADEMIKI. Cieszymy się również, że za naszym pośrednictwem ta niezwykle bogata i użyteczna baza zyskała zainteresowanie przedstawicieli innych bibliotek. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się zorganizować jeszcze więcej tego typu spotkań, owocnych nie tylko ze względu na ich aspekt edukacyjny, ale także integracyjny. Oby takie inicjatywy na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń Biblioteki Uczelnianej!

Oprac.: Anna Wróbel
   Zdjęcia: Biblioteka Uczelniana PPWSZ w Nowym Targu