AnkietaErasmusFA projektBaner FEbiblioteka

PPWSZ w Nowym Targu na 19. Jarmarku Podhalańskim

Podobnie jak w latach poprzednich, tegoroczny 19.  Jarmark Podhalański zainaugurowała Parada Gazdowska, która przeszła z Parku Miejskiego na nowotarski Rynek. Podczas uroczystego przemarszu, Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Targu reprezentowali: prorektor ds. studenckich i kształcenia, dr Krzysztof Trochimiuk, zastępca kanclerza, mgr inż. Adam Garczyński, zastępca dyrektora Instytutu Nauk o Zdrowiu dr n. med. Bogumiła Lubińska-Żądło, Uczelniany Zespół Góralski Młode Podhale oraz wykładowcy Instytutu Nauk Humanistyczno-Społecznych i Turystyki, Instytutu Nauk o Zdrowiu, a także Instytutu Nauk Technicznych.

W programie wydarzenia nie zabrakło koncertów znanych artystów oraz występów zespołów regionalnych – PPWSZ w Nowym Targu reprezentował oczywiście Uczelniany Zespół Góralski Młode Podhale. Pogoda dopisała, zatem licznej publiczności również nie zabrakło.

Dział Promocji i Współpracy przygotował na płycie Rynku stoisko promocyjne, pracownicy informowali zainteresowanych poszerzaniem wiedzy uczestników jarmarku o ofercie edukacyjnej uczelni. Dr Małgorzata Wesołowska zachęcała do podjęcia studiów na kierunku turystyka i rekreacja, do studiowania filologii angielskiej namawiał zaś mgr Bartosz Warzycki.

Oprac. DPiW

Zdjęcia: E. Stożek