Ankietarekrutacja 19/20nowe kierunkiIntensywny kurs rysunkuEurostudentFA projektBaner FE

Świąteczna lekcja angielskiego z uczniami Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

W ubiegły czwartek, 6 grudnia, w związku z Mikołajkami oraz zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, studenci 1 roku studiów magisterskich Filologii Angielskiej PPWSZ przeprowadzili warsztaty językowe w nowotarskim Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.

W przygotowanych lekcjach studenci skupili się na przyswojeniu młodzieży słownictwa przydatnego do opisu Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło też rozmowy o różnicach w tradycjach świątecznych spotykanych w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Tradycje w polskim domu to choinka, wigilijne dania rybne, oraz życzenia składane przy dzieleniu się opłatkiem 24 grudnia.

Brytyjska rodzina koniecznie obejrzy wystąpienie Królowej tzn. the Queen's Christmas message, obdarują się mnóstwem prezentów a do świątecznego obiadu zasiądą dopiero 25 grudnia.

Zajęcia były niezwykle kreatywne, co zawsze sprzyja dobremu opanowaniu języka obcego.

Współpraca między PPWSZ a ZS Centrum Kształcenia Rolniczego możliwa jest dzięki inicjatywie mgr Magdaleny Noworolnik, oraz opiekunów praktyk kierunku Filologia Angielska mgr Anny Borkowskiej i mgr Weroniki Ostachowskiej. Dziękujemy wychowawcom klas 1TTŻ mgr Łukaszowi Fudali oraz 1TW mgr Annie Włodarczyk za współpracę. Uczniom technikum dziękujemy za mile spędzony czas.

Wishing everybody A Very Merry Christmas !

opracowała mgr Laskowska J.

Galeria zdjęć: