rekrutacja 19/20nowe kierunkiAnkietaErasmusFA projektBaner FEbiblioteka

telefon:18 26 10 733
dos@ppwsz.edu.pl

Szkolenie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krauszowie

„Czym skorupka za młodu...” to powiedzenie doskonale odzwierciedla akcję zorganizowaną przez Instytut Ratownictwa Medycznego w dniach 27.05 i 30.05 2014 r. Pod kierownictwem Pani mgr Patrycji Plewy studenci przeprowadzili lekcję pierwszej pomocy dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krauszowie. Pokaz rozpoczął się od krótkiej prezentacji na temat sposobu postępowania w razie wypadku, następnie uczniowie zostali przydzieleni do trzech stanowisk, przy których nasi studenci prezentowali prawidłowe wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, korzystanie z defibrylatora AED (dostępnego obecnie w wielu miejscach publicznych), ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz postępowanie w przypadku urazów, zadławień i krwotoków. Pokaz był przeprowadzony bardzo profesjonalnie w sposób przystępny dla młodego słuchacza.

zdj. Dział Współpracy, Promocji i Monitorowania Karier Zawodowych