rekrutacja 19/20nowe kierunkiAnkietaErasmusFA projektBaner FEbiblioteka

telefon:18 26 10 733
dos@ppwsz.edu.pl

Szkolenie dla uczniów z Jordanowa vol. 2

We wtorek 12 maja w siedzibie PPWSZ w Nowym Targu odbył się pokaz pierwszej pomocy dla uczniów Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wprowadzenia na temat technik ratowania życia, następnie uczniowie zostali podzieleni na kilka grup. Każdą grupę przydzielono do osobnego stanowiska, na którym studenci demonstrowali korzystanie z defibrylatora, postępowanie w przypadku zadławienia, masaż serce u niemowląt, dzieci i dorosłych oraz opatrywanie ran i złamań. Spotkanie prowadzili studenci III roku studiów stacjonarnych  pod opieką mgr Patrycji Plewy w ramach przedmiotu Metodyka nauczania pierwszej pomocy i kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na zakończenie uczniowie wysłuchali wykładu dr Haliny Traczewskiej, Zastępcy Dyrektora Instytutu Ratownictwa Medycznego na temat szkodliwości dopalaczy.

Zdj. IRM