Ankietarekrutacja 19/20nowe kierunkiIntensywny kurs rysunkuEurostudentFA projektBaner FE
Szybki kontakt

ul. Kokoszków 71
34-400 Nowy Targ

e-mail: ppwsz@ppwsz.edu.pl
szczegółowe dane »

Szkolenie z zasobów elektronicznych Biblioteki Uczelnianej

Wychodząc naprzeciw potrzebom społeczności akademickiej Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, Biblioteka Uczelniana nieustannie powiększa swoje zasoby elektroniczne. W ostatnim czasie do kolekcji cyfrowej Biblioteki dołączyły trzy nowe bazy dostępne na platformie EBSCOhost, tj. Nursing Reference Centre, Rehabilitation & Sports Medicine Source oraz Rehabilitation Reference Center. Ponadto użytkownicy Biblioteki mogą obecnie testować możliwości  multiwyszukiwarki naukowej EBSCO EDS oraz bazy Acland's Video Atlas of Human Anatomy. Korzystanie z tych oraz innych e-zasobów Biblioteki stało się przedmiotem szkolenia, w którym wzięło udział ponad 300 studentów i wykładowców Podhalańskiej Wyższej. Szkolenie odbyło się 29 listopada 2018 r. w Auli PPWSZ w Nowym Targu. Przeprowadziły je Pani Sandra Hodžic – przedstawicielka firmy EBSCO oraz Pani Beata Fidzińska – przedstawicielka firmy Wolters Kluwer, będącej dystrybutorem bazy Acland's Video Atlas of Human Anatomy.

Pierwszą z prezentowanych baz był testowany obecnie przez Uczelnię Acland's Video Atlas of Human Anatomy. Kolekcja ta zawiera ponad 300 filmów realistycznie przedstawiających budowę ludzkiego ciała za pomocą trójwymiarowych, rotujących modeli anatomicznych, stworzonych z wykorzystaniem prawdziwych preparatów ze zwłok ludzkich. Materiały opatrzone komentarzem dr. R. Aclanda, chirurga i wykładowcy na Uniwersytecie w Louisville, w niezwykle obrazowy sposób wyjaśniają biomechanikę poszczególnych części ciała człowieka.

Podczas spotkania, studenci i pracownicy PPWSZ w Nowym Targu, mieli okazję zapoznać się z możliwościami multiwyszukiwarki naukowej EBSCO EDS, umożliwiającej łatwe i skuteczne przeszukiwanie wszystkich źródeł elektronicznych Biblioteki. Słuchacze zaznajomili się także z bazami dostępnymi na platformie EBSCOhost – w tym m.in. z pełnotekstową bazą literacką Literary Reference Center, wielodziedzinową baza książek elektronicznych eBook Academic Collection oraz trzema nowymi bazami dotyczącymi medycyny i sportu: Nursing Reference Centre, Rehabilitation & Sports Medicine Source oraz Rehabilitation Reference Center.

Zasoby elektroniczne są nieodłącznym elementem studiowania w nowoczesnym społeczeństwie. Rezygnowanie z nich jest nieuzasadnionym zamykaniem sobie drogi do ogromnej ilości aktualnych i sprawdzonych informacji będących w zasięgu ręki w dowolnym miejscu i czasie. Serdecznie zapraszamy do zakładania kont bibliotecznych i korzystania z zasobów cyfrowych Biblioteki Uczelnianej, a także do równie licznego udziału w kolejnych szkoleniach, które z pewnością będą się już niebawem odbywać.

 

Oprac. Anna Wróbel

Zdjęcia: Ewelina Stożek

Galeria zdjęć: