Ankietarekrutacja 19/20nowe kierunkiIntensywny kurs rysunkuEurostudentFA projektBaner FE

Targi Edukacyjne w Zakopanem

W  Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem, 4 grudnia, odbyły się Targi Edukacyjne skierowane do uczniów szkół średnich.

Podczas tego wydarzenia można było wysłuchać bardzo  ciekawego wykładu dra hab. Janusza Ślusarczyka, wykładowcy Instytutu Nauk Humanistyczno-Społecznych i Turystyki, pt. „Hawaje – raj na Pacyfiku” (Z cyklu wykładów „Geografia Turystyczna” i „Regiony Turystyczne”). W ramach targów nasza Uczelnie reprezentowali również studenci filologii angielskiej i turystyki i rekreacji. Kierunek Filologia Angielska PPWSZ reprezentowała mgr Laskowska Jadwiga z grupą studentów drugiego roku, kształcących się w zawodzie nauczyciela. Studenci Maciej Parafianowicz, Joanna Zabrzewska, Kinga Sarna poza rozmową z uczniami Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych o przedmiotach nauczanych na naszej Uczelni, oraz o warunkach przyjęcia na studia, proponowali również ćwiczenia mające na celu zabawę z językiem angielskim. Studenci przyznają, iż młodzież chętnie brała udział w przygotowanych grach słownych typu Scrabble i Name three. Już po chwili, przestali być onieśmieleni i chętnie słuchali wyjaśnień dot. między innymi wymowy angielskich wyrazów o podobnej pisowni, jak bear&beer, czy zastosowania słów wyglądem przypominających polskie, jak: brat, facet, czy criminal. Młodzież często przyznawała, iż lubią lekcje języka angielskiego w swojej szkole i świadomi są jak ważne jest dobre opanowanie tego języka. Uczniowie, marzą o podróżach, kursach językowych w USA lub Wielkiej Brytanii, lub nawet pracy za granicą.

Studiami na kierunkach takich jak Filologia Angielska, Turystyka i Rekreacja, Sport, czy Kosmetologia interesują się nie tylko uczniowie klas maturalnych ale i młodsi. Wyrażamy nadzieję, iż skorzystają z naszego zaproszenia do odwiedzenia PPWSZ osobiście. Na szereg pytań dotyczących warunków studiowania, pomocy socjalnej, rekrutacji na studia, itp. udzielali pracownicy Działu Promocji i Współpracy.

Oprac. DPiW, mgr Jadwiga Laskowska

Zdj. Ewelina Stożek