Ankietarekrutacja 19/20nowe kierunkiIntensywny kurs rysunkuEurostudentFA projektBaner FE

Prezentacja zawodników Akademickiej Drużyny Hokeja PPWSZ z udziałem prezesa PZHL Dawida Chwałki.

„W siedzibie Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w obecności władz uczelni, a także władz Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale Nowy Targ oraz prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Dawida Chwałki odbyła się 14 listopada br. uroczysta prezentacja Akademickiej Drużyny Hokeja PPWSZ." Akademicka Drużyna Hokeja Powstała z inicjatywy prof. Stanisława Hodorowicza, Andrzeja Guta-Mostowego oraz Rektora PPWSZ prof. Iwona Grysa. a także dzięki wsparciu prezes MMKS PODHALE Agaty Michalskiej, prezesa PZHL Dawida Chwałki oraz Uczelni.

"- Inicjatywa, która została podjęta jest inicjatywą pionierska. Udało się to dzięki zaangażowaniu inicjatorów projektu. To jest międzynarodowa drużyna. Ci zawodnicy, poza tym, że świetnie grają w hokeja, to dzięki nauce na naszej uczelni według indywidualnego toku nauczania, zyskają możliwość uzyskania konkretnego zawodu w jednym z 12 kierunków jakie oferuje nasza uczelnia. Nasz dyplom jest honorowany w 27 krajach Unii Europejskiej. Wypuściliśmy już ponad 10 tysięcy absolwentów, z których zdecydowana większość doskonale radzi sobie nie tylko na krajowym, ale i europejskim rynku pracy - przekonywał rektor PPWSZ, dr hab. n. med. Iwon Grys.

- Powstanie w Nowym Targu drużyny akademickiej to dopasowanie się poniekąd do standardów europejskich i światowych. W większość krajów takie drużyny funkcjonują z powodzeniem już od wielu lat. To też szansa dla tych młodych ludzi, dla których hokej to styl życia, na dalszy swój rozwój i sportowy i edukacyjny. Mają stworzone świetne warunki do kontynuowania swojej kariery w mieście, gdzie tradycje hokejowe są olbrzymie. Zresztą Podhale od zawsze wyznaczało standardy w polskim hokeju, mam nadzieję że i teraz będzie podobnie. Jako związek będziemy chcieli pomóc w różnych formach. Będziemy popierać wszelkie wnioski kierowane do Ministerstwa Sportu i Turystyki o wsparcie dla drużyny akademickiej. O szczegółach będziemy jeszcze na pewno rozmawiać – podkreślił prezes PZHL, Dawid Chwałka.

Obecnie kadra zespołu liczy około 25 zawodników w tym 7 Rosjan i 3 Ukraińców. Pierwszym trenerem zespołu jest Rosjanin Andrej Parfionow, a kierownikiem Bogdan Dziubiński.”

 

Inf. za: podhaleregion.pl

Zdj.: Maciej Zubek, podhaleregion.pl

Op. Przemysław Zachura - biuro rektora PPWSZ

Media:

TV Podhale

 

sportowepodhale.pl

podhale24.pl

podhaleregion.pl

zibifoto.pl

mmks-podhale.pl

adamowski.com.pl

podhalanska24.pl

 

Galeria zdjęć: