Ankietarekrutacja 19/20nowe kierunkiIntensywny kurs rysunkuEurostudentFA projektBaner FE

Uroczystość pożegnania Konsula Generalnego Republiki Słowackiej z udziałem prof. Iwona Grysa - Rektora PPWSZ

W dniu 22.01.2014r. w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach odbyła się uroczystość pożegnania Konsula Generalnego Republiki Słowackiej Marka Lisánskiego, kończącego swoją misję dyplomatyczną w Krakowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich z Wojewodą Jerzym Millerem na czele oraz Marszałkiem Markiem Sową, Prezydent Miasta Krakowa oraz przedstawiciele Korpusu Konsularnego. Urocztstość również uświetnił swą obecnością prof. dr hab. Iwon Grys - Rektor PPWSZ.

"Wojewoda Małopolski Jerzy Miller żegnając Konsula Lisánskiego podkreślał jego ogromną życzliwość i osobiste zaangażowanie na rzecz tworzenia bliskich, dobrosąsiedzkich relacji pomiędzy Polską i Słowacją. W dowód uznania wybitnych zasług w rozwijaniu polsko-słowackiej współpracy, Wojewoda w imieniu Prezydenta RP odznaczył Konsula Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Podziękowania za współpracę oraz życzenia dalszych sukcesów złożyli także Marszałek Województwa Małopolskiego wręczając Medal Honorowy za Zasługi dla Województwa Małopolskiego oraz Prezydent Miasta Krakowa, który przekazał Konsulowi symboliczny klucz do bram miasta.

Żegnając się z Małopolską Konsul Lisánsky, podziękował za cztery lata owocnej współpracy, przebiegającej w przyjaznej atmosferze." 

 

Inf. za : Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Zdj.: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

 

 

Opr. Przemysław Zachura - Asystent Rektora PPWSZ

Galeria zdjęć: