Ankietarekrutacja 19/20nowe kierunkiIntensywny kurs rysunkuEurostudentFA projektBaner FE
Filologia Angielska I stopnia

Sekretariat Kierunku
Filologia Angielska

ih@ppwsz.edu.pl
Dział Obsługi Studenta
telefon:18 26 10 731
dos@ppwsz.edu.pl

Warsztaty metodyczne dla nauczycieli języków obcych 04.04.2017 r.

W dniu 04.04. 2017 r. odbyły się doskonalące warsztaty metodyczne dla nauczycieli języków obcych z regionu Podhala zorganizowane przez zespół nauczycieli  i studentów filologii angielskiej PPWSZ.

Warsztaty te  poświęcone były wykorzystaniu nowych technologii w dydaktyce języków obcych. Prelegenci zaprezentowali szereg motywujących narzędzi i zasobów internetowych możliwych do twórczego wykorzystania na lekcji, takie jak Google drive (mgr Magdalena Noworolnik, mgr Anna Borkowska),  Storybird (dr hab. Joanna Rokita-Jaśkow), Kahoot, Quizlet (mgr Kamil Mielnik), wiki, blogi i zasoby internetowe (dr Mariusz Trawiński) oraz My English Lab jako zasoby towarzyszące podręcznikom wydawnictwa Pearson  (mgr Justyna Skawiańczyk-Żur). Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja studentów (Joanna Ciszek, Paulina Truty, Paweł Broda) nt. przygotowania projektu filmowego za pomocą programu Windows Movie Maker.

Organizatorem warsztatów była dr hab. Joanna Rokita-Jaśkow, wykładowca i autorka wielu publikacji poświęconych kształceniu nauczycieli i dydaktyce języków obcych.

Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników i mamy nadzieję, że zainspirowały ich  do wykorzystania wspomnianych narzędzi w pracy z uczniami, tak aby nauka języków obcych była działaniem motywującym, aktywizującym i twórczym.

Więcej informacji na temat warsztatów <PRZEJDŹ>

oprac. dr hab. joanna Rokita-Jaśkow

zdj. INHSiT