rekrutacja 19/20nowe kierunkiAnkietaFA projektBaner FEbiblioteka

telefon:18 261 07 28
dos@ppwsz.edu.pl

Wykłady plenerowe w Krakowie- październik 2018 r

Studenci II roku architektury pod opieką profesora dr hab. inż. arch. Macieja Pawlickiego  oraz mgr inż. arch. Agaty Bentkowskiej  w dniu 26 października 2018 r.  odbyli wykłady plenerowe w Krakowie, gdzie  zwiedzili  wystawę  "Wawel zaginiony"  oraz Kaplicę Zygmuntowską. Wyjazd był znakomitą okazją do zapoznania się z detalami  architektury romańskiej.

Ciekawym doświadczeniem było przeanalizowanie kontrastów architektonicznych i nawarstwień stylów na przykładzie krakowskich kościołów, miedzy innymi na przykładzie kościoła św. Andrzeja.

W sali wykładowej SARP-u na Placu Szczepańskim studenci wysłuchali wykładu prof. dr hab. inż. arch. Macieja Pawlickiego na temat upływającego czasu i jego wpływu na świadomość architektów i obraz obiektów architektonicznych.

Autor tekstu: Katarzyna Waras

Autor zdjęć: Jakub Wolak