rekrutacja 19/20nowe kierunkiAnkietaErasmusFA projektBaner FEbiblioteka

Zarządzanie informacją we współczesnej bibliotece

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu serdecznie zaprasza do podjęcia dwusemestralnych studiów podyplomowych na kierunku „Zarządzanie informacją we współczesnej bibliotece”. Adresatami studiów podyplomowych są osoby pragnące doskonalić swoje kompetencje zawodowe, związane z korzystaniem z szeroko pojętej informacji, potrzebne do pracy w bibliotekach, archiwach, księgarniach oraz instytucjach szkolnych i oświatowych, a także wszystkich, którzy chcą świadomie i aktywnie uczestniczyć w społeczeństwie informacji i wiedzy. W trakcie studiów słuchacze nabędą umiejętności praktyczne z zakresu efektywnego zdobywania, oceniania, gromadzenia, analizowania, opracowania i udostępniania informacji osobom indywidualnym, grupom społecznym bądź instytucjom. Uczestnicy uzyskają kompetencje w dziedzinie korzystania z nowoczesnych źródeł informacji przy użyciu wielorakich narzędzi i strategii wyszukiwawczych, a także nauczą się profesjonalnego zarządzania informacją bibliograficzną. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych wykładowców oraz praktyków z branży bibliotekoznawstwa, informacji naukowej oraz zarządzania informacją. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Oprac. Anna Wróbel

Postępowanie rekrutacyjne

Program studiów i plan studiów